You are here:  / Szkoła Ojrzanów / Szkoła Ojrzanów

Szkoła Ojrzanów

Uczennica naszego gimnazjum, Aleksandra Szarnas, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Przeciwdziałamy zmianom klimatu” organizowanym przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. w Warszawie. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie komiksu w dowolnej technice plastycznej o objętości do 12 stron formatu A5. Praca Oli bardzo podobała się jurorom, którzy docenili niezwykły talent naszej uczennicy.

Klasa Ia postanowiła zamiast Mikołajek wspólnie udać się do kina i obejrzeć film „Fantastyczne zwierzęta, gdzie je znaleźć”. Celem wyjazdu była integracja klasy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego popołudnia.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Urzędzie Gminy Żabia Wola odbyło się uroczyste spotkanie naszych Wolontariuszy z Panią Wójt oraz Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W ramach uznania dla szeroko pojętej pracy wykonywanej z potrzeby serc naszych Wolontariuszy wręczone zostały dyplomy za propagowanie idei wolontariatu na terenie Gminy Żabia Wola.
Spotkanie okazało się pretekstem do wymiany spostrzeżeń oraz pomysłów na przyszłość, jak również spędzenia popołudnia w miłej atmosferze i uczczenia święta wszystkich tych, którym niesienie pomocy nie jest obce. Wszystkim Wolontariuszom jeszcze raz dziękujemy i życzymy samych sukcesów na dalszej drodze. Jesteście wspaniali!

W niedzielne popołudnie Wolontariusze z naszego gimnazjum spotkali się w OSP Żelechów, aby wspólnie ze Stowarzyszeniem Szansa i Ochotniczą Strażą Pożarną poprowadzić spotkanie Mikołajkowe dla najmłodszych dzieci z terenu naszej gminy. Wolontariusze wraz z dziećmi stroili choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami, lukrowali ciastka, brali udział w konkursach tanecznych, a na końcu przywitali Św. Mikołaja, który jak co roku, zjawił się z ogromnym workiem prezentów.
Impreza zakończyła się wielkim sukcesem, a dzieciaki wróciły do domu nie tylko z uśmiechami, ale i drobnymi podarunkami.

W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie, podczas którego komisja, ogłosiła wyniki konkursu organizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu. Podczas zmagań należało wykazać się lekkim piórem oraz inwencją twórczą, ponieważ zadanie polegało na napisaniu wiersza lub opowiadania „Dlaczego warto pomagać?”. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Pawlik, drugie miejsce Aleksandra Nowak, a trzecie Patryk Małecki i Natalia Kopeć.
Cieszymy się, że idea pomagania jest bliska naszym uczniom.

Szkoła Ojrzanów
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)