• BIP Gimnazjum


6.03.2017 r. 

Drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Baraniak, Kolarczyk Aleksandra, Zuzanna Tyszkowska, Natalia Skowronek, Daria Bloch, Wiktoria Manowska Weronika Łoś, Krystyna Kęsicka, Marta Chmielewska, Angelika Szydlik, Martyna Mirgos, Martyna Sosnowska, brała udział w Powiatowych Zawodach Piłki Ręcznej, które odbyły się w Jaktorowie.
Ostatecznie nasze gimnazjum zajęło VII miejsce.


3.03.2017 r.

Grupa 17 uczniów wzięła udział w szkolnym etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół. 

W tym roku z naszego gimnazjum  do finału zakwalifikowali się: Natalia Folwarska i Krystian Żukowski.3.03.2017 r. 

W Milanówku odbyły się Międzypowiatowe Zawody Unihokeja Chłopców. W zawodach wzięło udział 5 zespołów: Żyrardów, Piastów, Płochocin, Teresin i Józefina.  Nasi zawodnicy byli bardzo zmotywowani przed turniejem. Pierwsze spotkanie chłopcy wygrali 5:0. W drugim meczu z Płochocinem grali dobrze. Przez większość spotkania utrzymywali się przy piłce strzelając dwie bramki, które wystarczyły, żeby wygrać spotkanie 2:1. W trzecim meczu chłopcy strzelili aż 9 bramek wygrywając spotkanie 9:1. W ostatnim spotkaniu z Żyrardowem zawodnicy dodali jeszcze 9 goli i tym samym wygrali Międzypowiatowe Zawody Unihokeja Chłopców.

 Skład drużyny: Michał Zaremba(k), Wojciech Kowal (br), Kacper Marchlewski, Piotr Chechłacz, Filip Smętkowski, Mariusz Afek, Gabriel Orzeł, Jarosław Czarnecki, Jakub Luzak, Damian Stankiewicz i Adrian Kubiak.


28.02.2017 r.  

W Józefinie odbyły się Międzypowiatowe Zawody Unihokeja Dziewcząt.  W turnieju wzięło udział 5 drużyn: Płochocin, Wiskitki, Teresin, Piastów i Józefina. Dziewczęta z naszego gimnazjum pierwszy mecz grały z Wiskitkami - mistrzem powiatu żyrardowskiego. Dwie strzelone bramki wystarczyły żeby wygrać. Drugi mecz z Teresinem wygrały 10:1. Następne spotkanie z Gimnazjum nr 1 z Piastowa zakończyło się wynikiem 4:2 dla Józefiny. Ostatni mecz z Gimnazjum w Płochocinie okazał się finałem turnieju ponieważ od wyniku spotkania zależało kto wygra zawody. Nasze dziewczęta przez cały mecz prowadziły grę, co pozwoliło im strzelić 4 bramki i wygrać 4:0. Dziewczęta z Józefiny będą reprezentować rejon Sochaczewski na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. 
Skład drużyny: Dominika Radziak(k), Daria Bloch, Marta Chmielewska, Angelika Szydik, Weronika Łoś, Wiktoria Manowska, Wiktoria Wacławek, Weronika Tenngli-Olczak, Aleksandra Olczak, Julita Drużna, Kinga Grünberg i Eliza Kozłowska.7.02.2017 r. 

W naszym gimnazjum przeprowadzony został szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Po dokonaniu oceny prac pisemnych, do eliminacji gminnych komisja zakwalifikowała uczniów: Jakub Kuciński, Weronika Wyszpolska, Aleksander Olborski, Kacper Włodarkiewicz i Igor Kołaciński.


16.01.2017 r. 

Drużyna chłopców brała udział w Powiatowych Zawodach Unihokeja, które odbyły się w sali gimnastycznej naszej szkoły. W turnieju uczestniczyły zespoły z Milanówka, Grodziska Maz., Międzyborowa oraz Józefiny jako gospodarza. Nasz zespół okazał się bezkonkurencyjny. Zajęliśmy I miejsce, wygrywając ze wszystkimi dużą ilością bramek.
Skład drużyny: Piotr Chechłacz, Wojciech Kowal, Adrian Kubiak, Wojciech Kusek, Jakub Luzak, Łabuziński Adam, Patryk Małecki, Kacper Marchlewski, Jakub Orzeł, Filip Smętkowski i Damian Stankiewicz.


15.01.2017 r.

W tegorocznym Finale WOŚP - "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom" - uczestniczyło 32 wolontariuszy, którzy wraz z opiekunami kwestowali w Jankach.
Zebrane pieniądze przekazywali do sztabu, który mieścił się w naszej szkole. 
W tym roku przekazaliśmy kwotę 22 313,54 zł.12-13.01.2017 r. 

Uczniowie gimnazjum brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS. Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów gimnazjum na różnych poziomach zaawansowania. Z chemii  brało udział 11 uczniów, z fizyki 23 uczniów oraz z geografii 11 uczniów. 
Czekamy na wyniki.


10.01.2017 r.

  W sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyły się Powiatowe Zawody Unihokeja.
W turnieju wzięły udział trzy zespoły dziewcząt: Gimnazjum Nr 3 z Milanówka, Gimnazjum Nr 3 z Grodziska Maz. oraz gospodarze.
Pierwszy mecz dziewczęta zagrały z Grodziskiem i wygrały 11-1. Drugi mecz z Milanówkiem wygrały 9-1 i tym samym zostały mistrzem powiatu grodziskiego. 
Dziewczęta zagrały w składzie: Dominika Radziak (k), Daria Bloch, Marta Chmielewska, Julita Drużna, Kinga Grünberg, Aleksandra Kopeć, Ewa Kozłowska, Weronika Łoś, Wiktoria Manowska, Angelika Szydlik(br),
 Weronika Tengli-Olczak, Wiktoria Wacławek, Weronika Wierzchowiecka.


15.12.2016 r.

Reprezentacja gimnazjum brała udział w Powiatowych Zawodach Pływackich, w których uczestniczyły reprezentacje 6 gimnazjów.
Drużyna dziewcząt w składzie: Izabela Goździk, Oliwia Kobus, Daria Kowalczyk, Alexandra Szarnas, Weronika Tengli-Olczak i Zuzanna Tyszkowska zajęła III miejsce, 
a drużyna chłopców w składzie: Kacper Marchlewski, Daniel Modzelewski, Gabriel Orzeł, Jakub Orzeł, Michał Poławski i Mateusz Stępień zajęła V miejsce. 


13-14.12.2016 r. 

Uczniowie brali udział w warsztatach terapeutycznych, które prowadzone były przez trenerów Centrum Terapii "Dialog".
Klasy pierwsze poznawały metody walki ze stresem oraz jak nie dać się depresji, klasy drugie rozmawiały na temat konfliktów rówieśniczych i przemocy, a klasy trzecie omawiały zagadnienia dotyczące zniewolenia, przemocy, sekt i handlu ludźmi.


6-20.12.2016 r. 

Wolontariusze we współpracy ze Stowarzyszeniem "Szansa" corocznie organizują akcję charytatywną "Podziel się Gwiazdką" na rzecz osób potrzebujących z terenu gminy Żabia Wola. Działania podejmowane przez młodzież polegają na wspólnym kolędowaniu w okresie świątecznym, podczas którego zbierane są artykuły spożywcze/chemiczne od ludzi dobrej woli robiących zakupy w sklepach umożliwiających im zbiórkę darów. W tym roku akcja trwała w okresie 6-20.12.2016 r. Zebrane dary zostały podzielone na paczki i jeszcze przed świętami rozdane najbardziej potrzebującym rodzinom, aby wesprzeć ich i umilić im ten wyjątkowy czas.


6.12.2016 r.

Zespół Tańca Ludowego Radlanie uczestniczył w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Łodzi uczestniczyli: Aneta Banasiewicz, Michał Jakimowicz, Karolina Jędrzejewska, Daniel Kania, Krystyna Kęsicka,  Alicja Konieczna, Emilia Kowalska, Weronika Kuran, Weronika Łoś, Kamila Maciocha, Wiktoria Mruk, Konstancja Niedźwiecka, Katarzyna Piekut, Natalia Piórkowska, Michał Piwoński, Wiktoria Siemiątkowska, Paweł Skórka, Artur Sosnowski, Julia Szatkowska, Rafał Szczepaniak, Patryk Szymański, Michał Zaremba i Krystian Żukowski.
W drodze powrotnej spotkali nawet Świętego Mikołaja.


5. 12. 2016 r.
Uczennica naszego gimnazjum, Aleksandra Szarnas, otrzymała wyróżnienie w konkursie "Przeciwdziałamy zmianom klimatu" organizowanym przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. w Warszawie. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie komiksu w dowolnej technice plastycznej o objętości do 12 stron formatu A5. Praca Oli bardzo podobała się jurorom, którzy docenili niezwykły talent naszej uczennicy.


5.12.2016 r.

Klasa Ia postanowiła zamiast Mikołajek wspólnie udać się do kina i obejrzeć film "Fantastyczne zwierzęta, gdzie je znaleźć". Celem wyjazdu była integracja klasy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego popołudnia.


5.12.2016 r. 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Urzędzie Gminy Żabia Wola odbyło się uroczyste spotkanie naszych Wolontariuszy z Panią Wójt oraz Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W ramach uznania dla szeroko pojętej pracy wykonywanej z potrzeby serc naszych Wolontariuszy wręczone zostały dyplomy za propagowanie idei wolontariatu na terenie Gminy Żabia Wola. 
Spotkanie okazało się pretekstem do wymiany spostrzeżeń oraz pomysłów na przyszłość, jak również spędzenia popołudnia w miłej atmosferze i uczczenia święta wszystkich tych, którym niesienie pomocy nie jest obce. Wszystkim Wolontariuszom jeszcze raz dziękujemy i życzymy samych sukcesów na dalszej drodze. Jesteście wspaniali!


4.12.2016 r.

W niedzielne popołudnie Wolontariusze z naszego gimnazjum spotkali się w OSP Żelechów, aby wspólnie ze Stowarzyszeniem Szansa i Ochotniczą Strażą Pożarną poprowadzić spotkanie Mikołajkowe dla najmłodszych dzieci z terenu naszej gminy. Wolontariusze wraz z dziećmi stroili choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami, lukrowali ciastka, brali udział w konkursach tanecznych, a na końcu przywitali Św. Mikołaja, który jak co roku, zjawił się z ogromnym workiem prezentów. 
Impreza zakończyła się wielkim sukcesem, a dzieciaki wróciły do domu nie tylko z uśmiechami, ale i drobnymi podarunkami.


2.12.2016 r.

W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie, podczas którego komisja, ogłosiła wyniki konkursu organizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu. Podczas zmagań należało wykazać się lekkim piórem oraz inwencją twórczą, ponieważ zadanie polegało na napisaniu wiersza lub opowiadania "Dlaczego warto pomagać?". Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Pawlik, drugie miejsce Aleksandra Nowak, a trzecie Patryk Małecki i Natalia Kopeć. 
Cieszymy się, że idea pomagania jest bliska naszym uczniom.


23-25.11.2016 r.

Uczniowie klas trzecich pisali próbny egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia, w części humanistycznej pisali testy z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Drugiego dnia rozwiązywali zadania z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a trzeciego dnia sprawdzali swoją znajomość języka obcego nowożytnego. Prawie wszyscy wybrali język angielski, jedna uczennica wybrała język niemiecki.
Po sprawdzeniu testów uczniowie poznają wyniki, prace zostaną omówione przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Rodzice uczniów również poznają wyniki na najbliższym zebraniu rodziców.22.11.2016 r. 

W Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego brała udział drużyna dziewcząt w składzie: Izabela Goździk, Oliwia Kobus i Zuzanna Tyszkowska oraz drużyna chłopców w składzie: Daniel Modzelewski i Piotr Janoś. 

Dziewczęta zajęły V miejsce.
Chłopcy zajęli również miejsce V.  


18.11.2016 r. 


Uczniowie klasy II b i II c wybrali się do grodziskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć przedstawienie teatralne "Kochając Różę". Spektakl przygotowali aktorzy Teatru Artenes z Wrocławia. Młodzież miała okazję przypomnieć sobie treść lektury "Mały Książę" A. de Saint-Exupery'ego. Sceniczna wersja popularnego utworu została wzbogacona o współczesne odniesienia. Ta metaforyczna historia o najważniejszych wartościach oraz dorastaniu do człowieczeństwa wywarła duże wrażenie na młodych widzach.


18.11.2016 r.

W XV Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego brały udział trzy uczennice naszego gimnazjum.  Celem konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz mobilizowanie ich do samodzielnej i systematycznej pracy.
Do etapu regionalnego zakwalifikowała się Zofia Olender. Kolejny etap odbędzie się 5 stycznia 2017 r.


16.11.2016 r.

W Powiatowych Zawodach Piłki Koszykowej Chłopców, które odbyły się w Podkowie Leśnej, nasz drużyna w składzie: Szymon Adamiecki, Piotr Chechłacz, Piotr Janoś, Wojciech Kowal, Jakub Kujawa, Adam Łabuziński, Kacper Pawłowski, Michał Poławski, Jakub Różycki, Oskar Różycki, Michał Siemiątkowski i Mateusz Stępień zajęła IV miejsce.


15.11.2016 r. 

Drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Baraniak, Daria Bloch, Aleksandra Kolarczyk, Martyna Mirgos, Katarzyna Piekut, Natalia Piórkowska, Dominika Radziak, Patrycja Siemiątkowska, Natalia Skowronek, Martyna Sosnowska, Alexandra Szarnas i Zuzanna Tyszkowska reprezentowały nasze gimnazjum w Powiatowych Zawodach Piłki Koszykowej, które odbyły się w Podkowie Leśnej. Dziewczęta zajęły III miejsce.


4.11.2016 r.

Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum, przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Patronie Gimnazjum - Józefie Chełmońskim. Zespoły klasowe reprezentowali: 1a - Natalia Folwarska i Jakub Jałowiecki; 1b - Anna Goździk i Jakub Szalacha; 1c - Jan Bejgier i Wiktoria Szymańska; 1d - Jakub Lutyński i Gabriel Orzeł. Konkurs odbywał się w formie interaktywnego quizu, w którym oprócz wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły była szybkość udzielenia poprawnej odpowiedzi. Różnice punktowe były niewielkie. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o życiu i twórczości Józefa Chełmońskiego. I miejsce zajęła drużyna z klasy Id.
Z powodu wprowadzanej reformy edukacji, był to ostatni konkurs klas pierwszych gimnazjum.Jak co roku gimnazjaliści brali udział w konkursach przedmiotowych z fizyki, języka angielskiego, historii, chemii, języka polskiego, matematyki, biologii i geografii. Konkursy Mazowieckiego Kuratora Oświaty, organizowane są w trzech etapach,
 a laureaci i finaliści uzyskują szczególne uprawnienia do egzaminu gimnazjalnego.

W konkursie języka angielskiego do etapu rejonowego, który odbędzie się 1 grudnia, zakwalifikowali się: Zofia Olender i Hubert Rutkowski.


26.10.2016 r.

Na zaproszenie p. Elżbiety Osieckiej z Klubu Seniora "Ustronie"  Zespół Tańca Ludowego "Radlanie" wystąpił podczas obchodów Dnia Seniora w Skierniewicach. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Prezydent Miasta oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki. Gimnazjaliści przedstawili kujawiaka z oberkiem, obrazek krakowski i tańce spiskie. 

Największe emocje wśród publiczności wzbudził ostatni taniec. 


23 – 28.10.2016 r.

Piętnastoosobowa grupa uczniów wyjechała na obóz językowy do Žabeň w Czechach. Młodzież miała okazję doskonalić swoją znajomość języka angielskiego wspólnie z rówieśnikami z Czech i Słowacji. Był to bardzo intensywny tydzień praktycznej nauki języka angielskiego podczas wycieczek po regionie oraz wieczorów integracyjnych podsumowujących każdy dzień. Nie zabrakło też innych atrakcji, takich jak wizyta w aquaparku, zawody sportowe czy zwiedzanie Świata Techniki U6 w Ostravie. 
Nasi uczniowie spotkali znajomych, którzy w ubiegłym roku szkolnym byli w naszej szkole oraz nawiązali wiele nowych znajomości z młodzieżą czeską i słowacką. Docenili piękno Beskidu Śląsko – Morawskiego, wspinając się na Łysą Górę, ale przede wszystkim rozwinęli umiejętności komunikowania się po angielsku w sytuacjach życia codziennego. 
Wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń. Uczestnicy obozu z  niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania, tym razem w Polsce, a zawiązane przyjaźnie podtrzymują na Facebooku.


21-23.10.2016 r. 

Grupa uczniów wybrała się nad morze. Uczniowie odwiedzili Fokarium w Helu. Oglądali te sympatyczne ssaki podczas karmienia.
W Jastrzębiej Górze dotarli do najbardziej wysuniętego na północ punktu linii brzegowej polskiego wybrzeża, gdzie ustawiony jest kamienny obelisk 
„Gwiazda Północy”. 
We wsi Mechowo koło Pucka zwiedzili jaskinię, jedyną tego typu osobliwość geologiczną w Polsce  i Europie Północnej. 
W Kaszubskim Parku Miniatur w Mirachowie niedaleko Kartuz oglądali wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Z ogromnym zainteresowaniem oglądali eksponaty w Parku Gigantów. Ogromnych rozmiarów owady, ptaki oraz różne przedmioty robiły wrażenie i stały się powodem świetnej zabawy. 

W kolejnym dniu wybrali się na plażę, by poszukać bursztynów oraz spacerować po szerokiej, pustej plaży, na powietrzu nasyconym jodem.
W drodze powrotnej uczestniczyli w lekcji muzealnej w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim, która była ciekawą formą poznawania historii tego regionu
.

więcej...

21.10.2016 r. 

Reprezentacja dziewcząt z naszego gimnazjum wzięła udział w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Skład drużyny: Weronika Baraniak, Daria Bloch, Marta Chmielewska, Aleksandra Kolarczyk, Eliza Kozłowska, Gabriela Koźbiał, Weronika Łoś, Wiktoria Manowska, Dominika Radziak, Patrycja Siemiątkowska, Wiktoria Sikorska, Angelika Szydlik, Wiktoria Wacławek, Weronika Wyszpolska. 
Dziewczęta zajęły 9 miejsce.


14.10.2016 r. 

Jak co roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas trzecich przypomnieli nam, kiedy i w jakim celu została powołana Komisja i jakie reformy wprowadziła. 

Tradycją naszej szkoły jest także powitanie uczniów klas pierwszych. Najmłodsi gimnazjaliści, wstępując oficjalnie w poczet uczniów gimnazjum, ślubowali godnie reprezentować szkołę, pilnie się uczyć i zachowywać zgodnie z przyjętymi zasadami.
Mieli także okazję zaprezentować się społeczności szkolnej, biorąc udział w różnych konkurencjach. Malowali portret wychowawcy, liczyli pieniądze, tańczyli, powtarzali niezwykle trudne łamańce językowe, jedli pączki na czas, a nawet obierali warzywa.   


13.10.2016 r.

W Gminnej Bibliotece w Żabiej Woli odbyły się warsztaty „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. 

Celem projektu było zainteresowanie młodzieży nauką programowania oraz pokazanie im, że jest to nie tylko bardzo przydatna umiejętność w przyszłości, lecz źródło świetnej zabawy.  W ramach warsztatów uczniowie tworzyli swoje pierwsze aplikacje oraz przekonali się, jak wiele radości może dać tworzenie własnych programów w języku Scratch i ożywienie ich za pomocą programowalnych robotów Finch.  Po stworzeniu programów sprawdzali ich działanie biorąc udział w wyścigach robotów.   Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. 

Po zakończeniu spotkania wielu gimnazjalistów wyraziło wolę kontynuowania tego typu zajęć. 


13.10.2016 r. 

W Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej Chłopców, które odbyły się w Grodzisku Mazowieckim, drużyna w składzie: Bartosz Amerlik, Jakub Amerlik,  Piotr Chechłacz, Patryk Dołężka, Igor Kołaciński, Wojciech Kowal, Jakub Kujawa, Cezary Pietrzykowski, Jakub Różycki, Michał Siemiątkowski, Bartłomiej Wójcik, Michał Zaremba, zajęła V miejsce.


12.10.2016 r.

W Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej Dziewcząt brała udział drużyna w składzie: Weronika Baraniak, Daria Bloch, Marta Chmielewska, Aleksandra Kolarczyk, Weronika Łoś, Martyna Mirgos, Patrycja Siemiątkowska, Martyna Sosnowska i Zuzanna Tyszkowska.
Dziewczęta wywalczyły III miejsce.


12.10.2016 r. 

Odbyła się wycieczka do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim na przedstawienie teatralne pt. Dziady cz. II.
Uczestniczyło w niej 48 uczniów z klas pierwszych. Spektakl wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia przybliżył uczniom omawianą w klasie pierwszej lekturę, a także zapewnił niezwykłe wrażenia towarzyszące oglądaniu spektaklu teatralnego.


10.10.2016 r.

  W Międzypowiatowych Biegach Sztafetowych nasza drużyna w składzie: Weronika Baraniak, Marta Chmielewska,  Aleksandra Kolarczyk, Eliza Kozłowska, Gabriela Koźbiał, Weronika Łoś, Wiktoria Manowska, Dominika Radziak, Patrycja Siemiątkowska, Wiktoria Sikorska, Angelika Szydlik, Wiktoria Wacławek i Weronika Wyszpolska zajęła I miejsce.

Dziewczęta zakwalifikowały się do udziału w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 21 października tego roku w Ostrołęce.


7-9.10.2016 r.

Grupa trzecioklasistów spędziła weekend nad morzem. Byli w Fokarium na Helu, w Jastrzębiej Górze oraz w Parku Gigantów koło Kartuz. W parku mogli nawet spróbować swoich sił za sterami Tupolewa. Oczywiście nie sposób było nie przywitać się z morzem. Na plaży w Jantarze spędzili trochę czasu. W drodze powrotnej wstąpili do Grunwaldu na pola bitwy z 1410 r.


6.10.2016 r.

W Powiatowych Zawodach Sztafetowych Biegów Przełajowych drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Baraniak, Marta Chmielewska,  Aleksandra Kolarczyk, Eliza Kozłowska, Gabriela Koźbiał, Weronika Łoś, Wiktoria Manowska, Dominika Radziak, Wiktoria Sikorska i Wiktoria Wacławek zajęła I miejsce, a drużyna chłopców w składzie: Mariusz Afek, Piotr Chechłacz, Daniel Kania, Adrian Kubiak, Adam Łabuziński, Daniel Modzelewski, Gabriel Orzeł, Michał Poławski, Filip Smętkowski i Michał Zaremba zajęła III miejsce.

Dziewczęta zakwalifikowały się do udziału w zawodach międzypowiatowych.


4.10.2016 r.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa, która odbyła się w naszej szkole. Policjanci wysłuchali uwag młodzieży dotyczących naszego bezpieczeństwa oraz omówili zagadnienia, które bezpośrednio ich dotyczą. Uczniowie zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Debata była elementem realizacji programu rządowego "Razem bezpieczniej" oraz policyjnego programu zapobiegania przestępczości, a jej celem było włączenie młodych obywateli do działań na rzecz bezpieczeństwa.  


30.09.2016 r. 

Uczniowie naszego gimnazjum już po raz szósty uczestniczyli  w ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorządy Mają Głos". W demokratycznych wyborach poprzedzonych kampanią wyborczą, uczniowie dokonali wyboru Rady Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna samorządu.

Skład RSU: Igor Kołaciński, Miłosz Niedźwiecki, Emilia Kowalska, Aleksandra Nowak, Mateusz Stępień i Tomasz Łowicki.
Opiekunem będzie Pani Barbara Korpus.


30.09.2016 r. 

W zawodach międzypowiatowych w Kamionie nasza reprezentacja wywalczyła awans do finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych. Z dziewiętnastu osób, które wzięły udział w tych biegach do ostatniego etapu zakwalifikowało się aż 6 osób /Weronika Baraniak, Aleksandra Kolarczyk, Eliza Kozłowska, Gabriela Koźbiał, Adam Łabuziński i  Dominika Radziak/.


27.09.2016 r.

Grupa 35 uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w Powiatowych Zawodach Indywidualnych Biegów Przełajowych, które odbyły się w Międzyborowie. Najwyższe lokaty wywalczyli: Adam Łabuziński - I miejsce, Weronika Baraniak, Gabriela Koźbiał i Eliza Kozłowska - II miejsce oraz Weronika Łoś, Dominika Radziak i Wiktoria Sikorska - III miejsce. Do zawodów międzypowiatowych w Kamionie zakwalifikowało się 20 zawodników /Mariusz Afek, Weronika Baraniak, Piotr Chechłacz, Marta Chmielewska, Aleksandra Kolarczyk, Eliza Kozłowska, Gabriela Koźbiał, Adrian Kubiak, Wojciech Kusek, Adam Łabuziński, Weronika Łoś, Kacper Marchlewski, Daniel Modzelewski, Gabriel Orzeł, Dominika Radziak, Wiktoria Sikorska,Martyna Sosnowska, Angelika Szydlik, Wiktoria Wacławek i Weronika Wyszpolska/. 


21.09.2016 r.

W wyniku współpracy z Gminną Biblioteką w Żabiej Woli, w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem książki "Komputerowy ćpun". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum. Pan Krzysztof jest dziennikarzem, operatorem kamery i drona i jak sam mówi - rozumie świat gier i graczy. Przekazał młodzieży, jak sprawdzić, czy granie to jeszcze pasja, czy już uzależnienie. Opowiadał, czym są gry komputerowe i dlaczego tak "wciągają". Radził, jak wyjść z nałogu, by nie przegrać własnego życia. 
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali i dyskutowali z zaproszonym gościem.


18.09.2016 r.

Na terenie naszej gminy odbyły się obchody "Dnia Szarlotki" organizowane przez Stowarzyszenie LGD Ziemia Chełmońskiego. Z tej okazji Wolontariusze z naszego Koła już w sobotę zebrali się w Domu Kultury w Żabiej Woli żeby pomóc w przygotowaniach, a w niedzielę służyli wsparciem przy stoiskach konkursowych i pilnowali, aby organizacja przebiegała zgodnie z planem. Dodatkowo grupa Wolontariuszy wzięła udział w konkursie "Zagraj w zielone" na najlepszą potrawę i zajęła II miejsce na podium. 
Podczas imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatora i w miłej, rodzinnej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie.


4.09.2016 r. 

Gimnazjaliści z Zespołu Tanecznego Radlanie aktywnie uczestniczyli w obchodach Święta Chleba w Domu Kultury w Żabiej Woli. Szli w korowodzie z chlebem niosąc wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców gminy. 


Dla naszej publiczności zatańczyli kujawiaka, oberka oraz tańce sądeckie.


3.09.2016 r.

Odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, czyli akcja mająca na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród Polaków, organizowana przez Prezydenta RP. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Z tej własnie okazji nasi Wolontariusze wybrali się na spotkanie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli i czytali wybrane teksty Henryka Sienkiewicza z powieści pt. "Quo vadis".

1.09.2016 r.

W naszym gimnazjum naukę rozpoczęło 266 uczniów w 12 oddziałach. 
W klasach trzecich naukę kontynuuje 81, a w klasach drugich 95 uczniów.
Do klasy pierwszej przyjęto 90 gimnazjalistów. 
Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie spotkali się z wychowawcami.