• BIP Gimnazjum


23.05.2015 r.

null

Drużyna dziewcząt brała udział w Finale Mazowieckim Zawodów Coca Cola Cup. Nasza drużyna była w drugiej grupie. Dziewczęta rywalizowały
z Gimnazjum w Trąbkach, Zespołem Szkół nr 4 w Radomiu i Zespołem Szkół nr 2 w Makowie Mazowieckim. Dziewczęta wkładały bardzo dużo energii
i zaangażowania w każdy mecz. 
Podczas turnieju dziewczęta brały udział
w licznych konkurencjach dodatkowych przygotowanych przez organizatora.
Skład drużyny: Edyta Staszowska, Saman Hussain, Weronika Baraniak, Zofia Osińska, Martyna Grabowska, Klaudia Tolak i Katarzyna Wojdalska.


22 i 23.05.2015 r.

null

W Łochowie odbywały się Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. 
Nasza reprezentacja po losowaniu trafiła do grupy A razem z Łochowem, Szelkowem oraz Słubicami. Pierwszy mecz z Łochowem wygraliśmy 1-0. Drugi mecz z gimnazjum z Szelkowa, który rozpoczęliśmy od szybko strzelonej bramki toczył się po naszej myśli. Józefina wygrała spotkanie 4-1. Ostatnia potyczka w grupie w dniu ze Słubicami obwitowała w wiele niewykorzystanych sytuacji ze strony naszej szkoły zakończyła się jednak dla nas sukcesem 
3-0. Pierwszego dnia nasza szkoła z kompletem zwycięstw i straconą tylko jedną bramką awansowała do półfinału z pierwszego miejsca.
W sobotę rano w półfinale na nasz zespół czakało gimnazjum z Suskowoli, reprezentant rejonu radomskiego. Przeciwnik wysoko postawił poprzeczkę. Było ciężko, ale mimo tego nasz zespół wygrał spotkanie 3-1. Pozostało nam tylko spokojnie czekać na finał. Dokładnie o godzinie 12 rozpoczął się finał. Mecz rozegrało gimnazjum 

w Józefinie z gimnazjum nr 21 w Warszawie. Już w pierwszych minutach nasi chłopcy zdobyli bramkę, jak się później okazuje była to bramka na wagę złota. Spotkanie było godne finału. Szybkie zagrania, kontry, dużo pojedynków, parady bramkarzy. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Józefiny. 

Nasza drużyna cieszyła się ze złotego medalu XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców.

więcej...

07.05.2015 r. 

Uczennice klasy 3b: Aleksandra Komorowska i Zuzanna Motylińska brały udział w finale Powiatowego Konkursu Matematycznego, który odbył się w Gimnazjum nr. 2 im. K.K. Baczyńskiego w Grodzisku Mazowieckim. 


07.05.2015 r.

null

Uczniowie klas pierwszych i drugich brali udział w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych. W pchnięciu kulą Przemysław Sałański zajął II miejsce,     a Anna Karpińska i Daniel Błaszczyk  zajęli III miejsce.
W skoku wzwyż III miejsce zajęła uczennica klasy pierwszej Małgorzata Kusek.


07.05.2015 r.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Szkolnych grupa gimnazjalistów została zaproszona do Gminnej Biblioteki w Żabiej Woli na spotkanie z pisarką Zuzanną Orlińską. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu biorą udział w różnych konkursach recytatorskich, podejmują nawet próby pisania własnych utworów. 


04.05.2015 r. 

null

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie przygotowali program artystyczny i przedstawili go na szkolnym apelu.


1.05.2015 r.

Poczet sztandarowy w składzie: Weronika Folwarska, Malwina Karolak, Maria Klimkowska i Dominik Dębowski uczestniczył we mszy świętej odprawionej w intencji naszej Ojczyzny w Kościele w Żelechowie w związku z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


1-3.05.2015 r.

null

Majowy weekend uczniowie klas pierwszych spędzili nad morzem. W czasie wycieczki zwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, Kaszubski Park Etnograficzny w Szymbarku ze słynnym "domem do góry nogami". W Gdyni obejrzeli okręt wojenny "Błyskawica" oraz podziwiali zwierzęta w Oceanarium. Spacerowali również po sopockim  molo, a następnie z Gdańska popłynęli statkiem na Westerplatte. Niesamowitych wrażeń dostarczył im film w kinie 7D. W drodze powrotnej zwiedzali zamek krzyżacki w Malborku.


30.04.2015 r.

W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Grodzisku Maz. odbyło się podsumowanie konkursów plastycznych o tematyce antynikotynowej organizowanych w ramach programów edukacyjnych: "Czyste powietrze wokół nas", "Nie pal przy mnie, proszę" i "Znajdź właściwe rozwiązanie". Praca uczennicy naszej szkoły: Sandry Jędrys zajęła II miejsce, a Leny Gluźniewicz III miejsce.


28.04.2015 r. 

Uczennica klasy 3b Sandra Jędrys brała udział w finałowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego poświęconemu bł Jerzemu Popiełuszce: "Jerzy Popiełuszko - człowiek prawdy, który zło dobrem zwyciężał". Celem konkursu było zapoznanie z biografią błogosławionego oraz rozbudzenie aktywności artystycznej wśród młodzieży.
Za udział w finale Sandra otrzymała dyplom oraz nagrody książkowe.


24.04.2015 r.

Uczennice klasy 3c: Natalia Ziółkowska i Aneta Kaczmarczyk wzięły udział w konkursie "Czysty Wiatr" organizowanym przez Grodziski Klub Żeglarski. 
Uczestnicy śpiewali piosenki o tematyce żeglarskiej lub turystycznej. Natalia zaprezentowała utwór "Jak okiem sięgnąć", a Aneta "Iść w stronę słońca". Natalia zajęła drugie miejsce i została zaproszona do udziału w koncercie laureatów, który odbędzie się 20.06.2015 r. na scenie w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim.


24.04.2015 r.

nullUczniowie mieli okazję poznać osobiście znaną polską łyżwiarkę Luizę Złotkowską, która odwiedziła naszą szkołę. Pani Luiza  przedstawiła młodzieży swoją drogę do sukcesu, opowiadała o igrzyskach w Vancouver i w Soczi oraz o codziennym swoim dniu. Uczniowie mogli zobaczyć zdobyte przez łyżwiarkę medale, ubrać strój, w którym startuje oraz otrzymali na pamiątkę fotografię z autografem. 


21-23.04.2015 r.

Uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. 
Pierwszego dnia - w części humanistycznej - pisali test z historii i wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, drugiego dnia - w części matematyczno-przyrodniczej - rozwiązywali zadania z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a trzeciego dnia wykazywali się znajomością języka obcego nowożytnego w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Większość uczniów wybrała język angielski, a 12 gimnazjalistów zdecydowała się na język niemiecki. Wyniki egzaminy znane będą 19 czerwca, a zaświadczenia uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego.


20.04.2015 r.

null

Uczniowie klasy I a i I b wybrali się na wycieczkę do Oceanarium Prehistorycznego na Stadionie Narodowym w Warszawie. 
W Oceanarium oglądali m.in. megalodona, plezjozaura, dunkleosteusa, szonizaury oraz inne gatunki. Wszystkie pływające w Oceanarium gady, ryby i ssaki prehistoryczne zaprezentowane były w swoich naturalnych wymiarach. 
Wizyta w Oceanarium pozwoliła uzupełnić wiadomości z biologii.


20.04.2015 r.

null

19 kwietnia, w 72. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim Muzeum POLIN zorganizowało trzecią edycję akcji społecznej Żonkile. W ramach przystąpienia naszej szkoły do tej ogólnopolskiej akcji, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali dla wszystkich uczniów i pracowników papierowe żonkile - symbol powstania w getcie i walki z hitlerowskim okupantem.
Przypinając symboliczne żonkile przypomnieli nam o ważnym wydarzeniu z historii naszego kraju, jak również przyczynili się do uczczenia  pamięci o poległych bohaterach walczących o naszą wolność.


17.04.2015 r. 

Odbył się czwarty, ostatni etap konkursu o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Wszyscy uczestnicy konkursu zdobyli maksymalną liczbę punktów. Dlatego też 8 maja 2015 r. odbędzie się dogrywka, która ostatecznie wyłoni laureatów konkursu.


16.04.2015 r.

null

Uczniowie naszej szkoły brali udział w XIV edycji Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Multimedialnego "Ocalić od zapomnienia", który odbył się w Milanówku. W kategorii proza szkół gimnazjalnych Aleksandra Wachelka zajęła III miejsce, a  Weronika Gajewska otrzymała za swoją pracę wyróżnienie.


13.04.2015r.

null

Przedstawiciele klas szóstych ze szkół podstawowych naszej gminy wzięli udział w finale Turnieju Wiedzy o Józefie Chełmońskim o Puchar Przechodni Dyrektora Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Józefinie. Poszczególne szkoły reprezentowali: Józefinę - Aneta Grądzka, Wioleta Pasińska, Martyna Zawadzka; Ojrzanów - Iza Goździk, Zofia Olender, Wiktoria Sikorska; Skuły - Emilia Kowalska, Monika Krajewska, Kamila Maciocha.

Od tego roku formuła turnieju została zmieniona. Konkurs będzie odbywał się w formie interaktywnego quizu na platformie Kahoot, w którym oprócz wiedzy, ważna jest szybkość udzielenia przez drużynę poprawnej odpowiedzi.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o życiu i twórczości Józefa Chełmońskiego.Puchar Przechodni i I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie; II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie; Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Skułach. Gratulujemy!

więcej...

9.04.2015 r.

Drużyna dziewcząt brała udział w Zawodach Piłki Nożnej "Coca Cola Cup", które odbyły się w Mszczonowie.
Skład drużyny: Weronika Baraniak, Klaudia Bartkiewicz, Marlena Bielecka, Martyna Grabowska, Saman Hussain, Zofia Osińska,  Katarzyna Rylska, Edyta Staszowska,  Natalia Świercz i Klaudia Tolak.

Dziewczęta zakwalifikowały się do kolejnego etapu rozgrywek.


28.03.2015 r.

null

Zespół "Radlanie" został zaproszony do Centrum Handlowego Fort Wola w Warszawie, gdzie odbywały się warsztaty "Wielkanoc z tradycją". Uczniowie zaprezentowali tańce regionu łowickiego. W  przerwie między występami brali udział w warsztatach. Dekorowali mazurki, palmy, koszyczki wielkanocne i robili pisanki.


25.03.2015 r.

null

Uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na wystawę "Mikroświat". Mieli okazję poznać różnorodność biologiczną świata małych organizmów, ich budowę, procesy życiowe, sposoby poruszania, odżywiania i rozmnażania.


23.03.2015 r. 

W szkolnym konkursie recytatorskim II Wielkiego Turnieju Polonistycznego o Tytuł i Proporzec Rycerza Słowa brało udział 12 gimnazjalistów. Pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Kaźmierska i Justyna Stępień, drugie miejsce - Julia Kowalska i Aleksandra Komorowska, a trzecie - Klaudia Bartkiewicz i Magdalena Mamcarz. Na wyróżnienie publiczności zasłużyli: Justyna Stępień, Klaudia Bartkiewicz, Patrycja Pelc i Wojciech Stępień.


23.03.2015 r.

Drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Baraniak, Marlena Bielecka, Aneta Kaczmarczyk, Anna Karpińska, Patrycja Kowalska, Natalia Skowronek, Martyna Sosnowska,  Edyta Staszowska, Natalia Świercz, Paulina Szymańska, Klaudia Tolak, Katarzyna Wojdalska i Małgorzata Żelazowska brała udział w Powiatowych Zawodach Piłki Ręcznej, które odbyły się w Jaktorowie.


19.03.2015 r.

null

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w projekcie "Cykl spotkań integracyjnych dla wolontariuszy". Spotkanie poprowadziła pani Małgorzata Stettner, słuchaczka VI semestru Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Warszawie i pan Jacek Giętka - psycholog, psychoterapeuta Poradni Psychologicznej " W stronę zmiany" w Warszawie. Celem spotkania było wzmocnienie ich pewności siebie oraz motywacja do dalszego działania. Zajęcia odbywały się w świetlicy szkolnej. 


16.03.2015 r.

Reprezentacja chłopców brała udział w Powiatowych Zawodach Piłki Ręcznej, które odbyły się w Jaktorowie. 
Skład drużyny: 
Adrian Bałut, Jakub Jarosz, 
Bartłomiej Korbień, Krzysztof Korycki, Igor Kołaciński, Daniel Mamcarz, Mariusz Małecki, Kamil Mocarski, Norbert Olszewski, Adrian Rapacki, Przemysław Sałański i Karol 
Stankiewicz.


W dniach 10, 12 i 16 marca uczniowie naszej szkoły brali udział konkursie „Stypendiada polonistyczna”, w którego skład wchodziły 3 różne konkursy: czytelniczy „Kreator”, ortograficzny „Ortograf” i literacko-plastyczny „Polonus”.
W konkursie czytelniczym wzięło udział 10 uczniów, w „Ortografie” - 7, zaś w „Polonusie” - 5 .


14.03.2015 r. 

null

Nasi uczniowie: Przemysław Sałański, Aleksandra Łęcka i Arkadiusz Bieniaszewski uczestniczyli w imprezie z okazji pierwszych urodzin świetlicy „Motyle” działającej w Słubicy Dobrej. Zadaniem trójki wolontariuszy z gimnazjum było między innymi prowadzenie warsztatów recyklingowych dla dzieci, które w ramach „Stolików tematycznych” przygotowały wychowawczynie ze świetlicy „Motyle”. Oprócz pomocy przy tworzeniu kolorowych motyli, nasi uczniowie pomagali dzieciom ozdabiać ciasteczka. Świetlica „Motyle” powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Szansa” w Żabiej Woli i jest placówką dziennego pobytu dla dzieci i młodzieży ze Słubicy i okolic.


14.03.2015 r. 

W etapie powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który odbywał się w OSP w Skułach brało udział troje naszych gimnazjalistów. Jakub Kuciński zajął II miejsce, a Aleksandra Mirgos zajęła III miejsce.


13.03.2015 r.

Dwie uczennice gimnazjum: Julia Kowalska (II c) i Aleksandra Mielniczek (II b) wzięły udział w konkursie poetyckim organizowanym przez Unię Poetycką prof. Wojciecha Siemiona. Tegoroczny konkurs skierowany był do szkół Unii Petrykowskiej z terenu Mazowsza. Tematem wierszy uczennic, zgodnie z regulaminem konkursu, była refleksja nad teatrem.


9.03.2015 r.

W naszej  szkole odbył się trzeci etap konkursu poświęconego życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Zadaniem konkursowym tym razem było odgadnięcie, o jakiej postaci z powieści „Krzyżacy” mowa, na podstawie zacytowanych fragmentów utworu.
Do IV etapu zakwalifikowały się: Lena Gluźniewicz (II a), Dawid Sęk (II a), Weronika Górniewicz (II c), Karolina Pawlak (II c), Julia Kowalska (II c).


6.03.2015 r. 

null

W Gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. Młodzież zapobiega pożarom, które odbyły się w OSP w Skułach, brało udział 5 gimnazjalistów. Pierwsze miejsce zajął Jakub Kuciński, drugie miejsce zajęła Aleksandra Mirgos, a trzecie - Daniel Błaszczyk.  

Uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 14 marca br.


6.03.2015 r.

W Międzypowiatowych Zawodach Unihokeja Dziewcząt naszej drużynie nie udało się pokonać drużyny z Gimnazjum w Płochocinie. W rozgrywkach brały udział cztery drużyny. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce.
Skład drużyny: 
Daria Bloch, Martyna Grabowska, Natalia Jałowiecka, Anna Karpińska, Klaudia Tolak, Dominika Radziak, Katarzyna Wojdalska


4.03.2015 r. 

null

Drużyna chłopców w składzie: Adrian Bałut, Adam Jackowski, Jakub Jarosz, Aleksander Kaska, Igor Kołaciński, Bartłomiej Korbień, Wojciech Kowal, Łukasz Kruk, Mariusz Małecki, Adrian Rapacki, Michał Zaręba uczestniczyła w Międzypowiatowych Zawodach Unihokeja, które odbywały się w Milanówku.
Nasza reprezentacja zajęła I miejsce.


3.03.2015 r.

null

 Uczniowie z naszego gimnazjum  wzięli udział w pierwszym etapie  Międzynarodowego Konkursu  Matematycznego "Pangea".  
Konkurs ma zasięg  ogólnokrajowy, a jego celem jest zwiększenie motywacji i  zainteresowania uczniów nauką matematyki oraz 
rozwijanie ich   zdolności. 
Konkurs odbywał się na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich. Udział wzięło 24 gimnazjalistów.


e-Gimnazjalista

KONKURS INFORMATYCZNY

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Konkursu Informatycznego e-Gimnazjalista. Konkurs jest adresowany do uczniów wszystkich gimnazjów a jego celem jest popularyzacja szeroko pojętej informatyki oraz nowych technologii informatycznych.

Konkurs ma charakter trzyetapowy. Pierwsza część polegać będzie na rozwiązaniu testu on-line umieszczonego na platformie edukacyjnej Konkursu . 50 najlepszych uczniów wyłonionych z tego etapu weźmie udział w półfinale zorganizowanym równolegle w dwóch szkołach – w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu oraz Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. W Finale zmierzy się 20 najlepszych półfinalistów. 
Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody . Dodatkowe gratyfikacje trafią do tych szkół i nauczycieli, którzy zaktywizują do udziału w Konkursie największą liczbę uczniów. Sponsorzy ufundowali także nagrody specjalne, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników Konkursu. 
Wszyscy uczestnicy konkursu z naszego gimnazjum w Józefinie otrzymają pozytywne oceny z informatyki za aktywność w przedmiocie Informatyka. 
Konkurs przeprowadza Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora. 
Konkurs polega na samodzielnym odpowiadaniu na pytania i rozwiązywaniu zadań konkursowych. 
Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych w poszczególnych etapach Konkursu obejmuje treści podstawy programowej przedmiotu Informatyka w gimnazjum 
oraz zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, 
a także historią informatyki.
Treści zadań konkursowych (pierwszego etapu) oraz informacje organizacyjne 
będą zamieszczane na platformie edukacyjnej http://konkurs.aktin.pl/
Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymywać będą drogą elektroniczną newslettery zawierające, m.in. najważniejsze wiadomości dotyczące przebiegu Konkursu
I etap (internetowy) polega na samodzielnym rozwiązywaniu testu, który zostanie umieszczony na platformie edukacyjnej, w określonym harmonogramem terminie. 
Wyniki I etapu są generowane automatycznie przez platformę internetową 
i nie podlegają reklamacji.
Harmonogram. – BARDZO WAŻNE!
1.Rejestracja uczniów do konkursu do 15 marca 2015 r.
2.Zakładanie kont uczestników konkursu na platformie edukacyjnej od 16 marca 2015 r.
3.Przesłanie informacji uczestnikom konkursu o sposobie logowania się na platformie 
od 18 marca 2015.
4.I etap konkursu (on line) od 25 do 27 marca 2015 r.
5.II etap (półfinały) 12maj 2015 r.
6.III etap (finał) 26 maj 2015 r.

Wszystkie szczegółowe informacje i regulamin są dostępne pod adresem:
http://aktin.pl/konkurs/ 

nauczyciel informatyki mgr Ireneusz Królikowski

więcej...

26.02.2015 r.

null

W Powiatowych Zawodach Unihokeja Chłopców, które odbyły się w Milanówku nasza reprezentacja zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do rozgrywek międzypowiatowych.
Skład drużyny w składzie: Adrian Bałut, Jakub Jarosz, Aleksander Kaska, Igor Kołaciński, Bartłomiej Korbień, Łukasz Kruk, Mariusz Małecki, Adrian Rapacki, Wojciech Kowal. 


25.02.2015 r.

null

Drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Baraniak, Daria Bloch, Martyna Grabowska, Natalia Jałowiecka, Anna Karpińska, Klaudia Tolak, Dominika Radziak, Katarzyna Wojdalska Reprezentowała szkołę w Powiatowych Zawodach Unihokeja, które odbyły się w Józefinie. W rozgrywkach brały udział cztery zespoły.
Nasza drużyna zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.


24.02.2015 r.

W Milanówku odbył się konkurs ortograficzny "O Złote Pióro Starosty Powiatu Grodziskiego". Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Stępień, Julia Pszczolińska oraz Rafał Drężek. Po napisaniu dyktanda konkursowego, uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu dr. Jarosława Łachnika o nowych zjawiskach językowych w polszczyźnie.


24.02.2015 r.

nullWolontariusze z naszej szkoły spotkali się z koordynatorami: panią Moniką Malczak z GOPS-u oraz panią Sylwią Maciejak - nauczycielem gimnazjum, w celu ustalenia pierwszych terminów spotkań z rodzinami, którym będą pomagać. Uczniowie zobaczyli miejsce, w którym wspólnie będą tworzyć powstającą dla ich potrzeb świetlicę.
Szkolne koło wolontariatu  cyklicznie będzie się spotykać w Żabiej Woli.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą dozą empatii i chęci do wspólnej pracy na rzecz potrzebujących.


21.02.2015 r.

nullUczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w pierwszych warsztatach szkoleniowych dotyczących wolontariatu. Spotkanie to odbyło się na terenie gimnazjum, a oprócz uczniów, wzięli w nim udział wolontariusze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz koordynator wolontariatu na terenie szkoły pani Sylwia Maciejak.

Warsztaty poprowadziła pani Marta Walkowska-Lipko, a organizatorem spotkania była pani Monika Malczak.
Uczestnicy spotkania zdobyli obszerną wiedzę na temat działań wolontariatu w Polsce i na świecie. Uczestniczyli w ćwiczeniach mających na celu integrację grupy. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem, dzięki czemu szkolenie przebiegło w miłej atmosferze.
Po warsztatach dla wolontariuszy odbyło się zebranie wszystkich koordynatorów szkół z naszej gminy. Uczestnicy ustalili wspólne cele oraz działania na rzecz społeczności gminnej.

więcej...

19.02.2015 r. 

null

 Uczennice klasy III b Aleksandra Komorowska i Zuzanna Motylińska wzięły udział w półfinale VI-tej edycji Powiatowej Olimpiady Matematycznej, która odbyła się w Gimnazjum Nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Dziewczęta zakwalifikowały się do finału olimpiady, który odbędzie się 7 maja w Grodzisku Mazowieckim.


8.02.2015 r. 

null

W szkolnych eliminacjach do VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Starosty Powiatu Grodziskiego" wzięło udział 15 gimnazjalistów. Na konkursie, który odbędzie się w Zespole Szkół w Milanówku, nasze gimnazjum będą reprezentowali: Julia Pszczolińska, Justyna Stępień i Rafał Drężek.


18.02.2015 r.

null

Gimnazjaliści brali udział w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". 
Do etapu gminnego zakwalifikowali się uczniowie: Jakub Kuciński, Aleksandra Mirgos, Daniel Błaszczyk, Agnieszka Rutkowska i Przemysław Sałański.


16.02.2015 r. 

Uczniowie klasy I a wybrali się na lodowisko do Mszczonowa. Wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego zaplanowali te zajęcia, by nauczyć się się jeździć na łyżwach. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć wychowania fizycznego.


13.02.2015 r.

null

Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował dyskoteką walentynkowo-karnawałową, w której uczestniczyli gimnazjaliści.

W bibliotece funkcjonowała "Walentynkowa poczta". Zainteresowani uczniowie mogli przekazać swoje życzenia za pośrednictwem "szkolnych listonoszy".


12-13.02.2015 r.

Odbył się II etap Szkolnego konkursu poświęconego życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Wzięło w nim udział 13 osób. Tym razem uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące genezy "Krzyżaków", działalności Zakonu Krzyżackiego na ziemiach polskich oraz biografii autora. Dziesięcioro uczniów zakwalifikowało się do III etapu, który będzie w marcu.


12-13.02.2015 r.

Kolejna próba przed egzaminem gimnazjalnym. Uczniowie klas trzecich pisali próbne testy z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.


9.02.2015 r. 

Uczniowie mieli okazję wykazać się w roli poetów. W ramach kolejnego już konkursu II Wielkiego Turnieju Polonistycznego o Tytuł i Proporzec Rycerza Słowa uczniowie zgłosili autorskie wiersze.
Wygrała uczennica klasy III a Justyna Stępień. Drugie miejsce zajęła Julia Kowalska (kl. II c), a trzecie Aleksandra Kaźmierska (kl. II b). Wyróżnienie otrzymały: Weronika Gajewska (kl. II b) i Aleksandra Karpińska (kl.II d).null

 Podsumowanie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

       Sztab działający przy naszym gimnazjum w tym roku przekazał
kwotę 13 701,93 zł. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tegorocznej akcji.


16.01.2015 r. 

null

  Sandra Jędrys uczennica klasy III b zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu   o bł. ks. J. Popiełuszce. Uczennica wykonała pracę artystyczną na temat "Prawda i męstwo     to wartości bardzo ważne w życiu każdego człowieka". To duży sukces, ponieważ do konkursu   przystąpiło ponad 1400 uczniów z 262 szkół z całej Polski. Teraz Sandra przygotowuje się       do II etapu, w którym będzie musiała wykazać się wiedzą o życiu ks. Popiełuszki.


16.01.2015 r. 

Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę. Zabawa była naprawdę udana. Tego dnia można było zasilić konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wrzucając do puszki symboliczną opłatę.


14.01.2015 r.

Uczniowie klas trzecich rozwiązywali testy próbnego egzaminu gimnazjalnego z matematyki.


14.01.2015 r.

null

 Uczeń klasy II d Piotr Pelc brał udział w II etapie konkursu informatycznego LOGIA 15.


12.01.2015 r.

Uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie literackim w ramach II Wielkiego Turnieju Polonistycznego o Tytuł i Proporzec Rycerza Słowa. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Pierwsze miejsce zajęły: Aleksandra Komorowska (kl. III b) i Saman Hussain (kl. II a). Drugie miejsce należy do Weroniki Folwarskiej (kl. II a), Julii Pszczolińskiej (kl. II b) i Zuzanny Motylińskiej (kl. III b). Natomiast trzecie miejsce zajęła Karolina Pawlak (kl. II c).


11.01.2015 r.

nullPo raz kolejny zagraliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa 51 wolontariuszy wraz z nauczycielami i rodzicami kwestowała na terenie parkingu w Jankach. Zebrane pieniądze uczniowie przekazywali do sztabu  w naszej szkole. 

W tym roku udało się zebrać kwotę 13 263,87 złotych, 28,44 euro
i 24 szt. innej waluty.


6.01.2015 r.

null

Uczniowie z Zespołu Tańca Ludowego "Radlanie" uczestniczyli w Praskim Orszaku Trzech Króli w Warszawie. Uczestników orszaku przywitali kujawiakiem, a następnie w Parku Bródnowskim zaśpiewali najpopularniejsze polskie kolędy. 
Naszą szkołę reprezentowali: Aneta Banasiewicz, Malwina Karolak, Aleksandra Komorowska, Weronika Klimiuk, Weronika Kuran, Marzena Langa, Paulina Sajak, Justyna Stępień, Weronika Wacławek, Patrycja Wigier, Michał Jakimowicz, Michał Piwoński, Wojciech Stępień i Rafał Szczepaniak.


18.12.2014 r.

null

Zespół Tańca Ludowego "Radlanie" brał udział w eliminacjach 21. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, które odbyły się w Warszawie. 
Skład zespołu: Aneta Banasiewicz, Weronika Fliśnik, Malwina Karolak, Aleksandra Komorowska, Weronika Klimiuk,  Weronika Kuran, Marzena Langa, Daniel Kania, Paulina Sajak, Justyna Stępień, Emilia Tatarek, Weronika Wacławek, Patrycja Wigier, Jakub Ostrowski, Michał Piwoński, Wojciech Stępień i Rafał Szczepaniak.


18.12.2014 r.

Drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Baraniak, Karolina Bartosiak, Marlena Bielecka, Justyna Boniecka, Aneta Kaczmarczyk, Weronika Kamińska, Patrycja Kowalska, Aleksandra Mirgos. Paulina Szymańska, Natalia Świercz i Agnieszka Tatarek brała udział w Powiatowych Zawodach Piłki Siatkowej, które odbyły się w Międzyborowie.


9.12.2014 r.

W kolejnym zebraniu rodziców uczestniczyła przedstawicielka Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Podczas spotkania rodzice uzyskali wskazówki dotyczące zachowania prawidłowych relacji z nastolatkami. Terapeutka zwróciła uwagę na niepokojące zachowania dzieci związane z grami komputerowymi, Internetem czy oglądaniem telewizji.


Próbny egzamin gimnazjalny

nullW dniach 9 - 11.12.2014 r. uczniowie klas trzecich przystąpili do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Podczas sprawdzania prac nauczyciele zwrócą również uwagę na sposób zaznaczania odpowiedzi na kartach. Po ich sprawdzeniu nauczyciele poszczególnych przedmiotów omówią z uczniami sposoby rozwiązania zadań. Rodzice uczniów będą mieli możliwość zapoznać się z pracami dzieci.


8.12.2014 r. 

Odbył się II Turniej Rycerski - Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy zmierzyli się uzupełnianką ortograficzną i zadaniami sprawdzającymi znajomość zasad poprawnej pisowni. 
Mistrzem ortografii zastała Katarzyna Rylska, uczennica kl IIa. Edyta Staszowska zajęła II miejsce, a Zuzanna Motylińska III miejsce.


28.11.2014 r.

null

Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną. Gimnazjaliści mieli okazję do wspólnej zabawy. Zgodnie z tradycją tego wieczoru nie zabrakło również andrzejkowych wróżb, które cieszyły się powodzeniem wśród młodzieży.


28.11.2014 r.

Reprezentacja chłopców w składzie: Adam Jackowski, Jakub Jarosz i Norbert Olszewski brała udział w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego. Nasza drużyna zajęła III miejsce.


27.11.2014 r.

W Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt nasze gimnazjum reprezentowała Weronika Folwarska i Paulina Szymańska. Dziewczęta zajęły IV miejsce.


27.11.2014 r.

W szkolnym etapie VI Powiatowej Olimpiady Matematycznej brało udział dziewięciu uczniów klas drugich i trzecich. Najwyższą liczbę punktów uzyskały uczennice klas III b Aleksandra Komorowska oraz Zuzanna Motylińska. Dziewczęta zakwalifikowały się do półfinału, który odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim.


24.11.2014 r.

null

W kompleksie pałacowym Nowego Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach odbył się finał V Rejonowego Konkursu Wiedzy "Życie i Twórczość Józefa Chełmońskiego". W konkursie brało udział 10 szkół podstawowych i 5 gimnazjów z powiatu żyrardowskiego i grodziskiego. Po emocjonującej rywalizacji, w kategorii szkół gimnazjalnych, nasza reprezentacja w składzie Maria Klimkowska i Patryk Szymański zajęła I miejsce.


24.11.2014 r.

nullDo Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców zgłosiło się 19 uczniów. Norbert Olszewski zajął I miejsce, Jakub Jarosz zajął II miejsce , a Adam Jackowski III miejsce.

Najlepsi będą reprezentowali szkołę w zawodach powiatowych, które odbędą się wkrótce.


20.11.2014 r.

null

Odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt, w którym brało udział 8 gimnazjalistek. I miejsce zajęła Paulina Szymańska, II miejsce Weronika Fliśnik, a III miejsce Patrycja Kowalska.


17.11.2014 r. 

nullNarodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. 
Z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości gimnazjaliści przygotowali program słowno-muzyczny, by wspólnie przeżywać radość
z życia w wolnym kraju.


14.11.2014 r.

nullUczniowie klas III brali udział w wycieczce do Oświęcimia. Zwiedzili teren obozu Auschwitz, gdzie miały miejsce pierwsze eksperymenty uśmiercania ludzi przy użyciu cyklonu B i zbrodnicze eksperymenty na więźniach.
Gimnazjaliści z należytą powagą i szacunkiem oddali hołd pomordowanym.
Przewodnicy podziękowali młodzieży za dojrzałe zachowanie w Miejscu Pamięci.


11.11.2014 r.

nullPoczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Dominik Dębowski, Weronika Fliśnik, Malwina Karolak, Tomasz Kejres, Julia Kowalska i Katarzyna Rylska, uczestniczył w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które jak co roku odbywały się w Skułach.
Na znak wspólnego świętowania i radości z wolnej Polski uczennice gimnazjum przypinały kotyliony wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości.


7.11.2014 r.

W Powiatowych Zawodach Koszykówki brała udział drużyna chłopców z naszego gimnazjum.
Skład drużyny: Sebastian Baraniak, Jakub Jarosz, Krzysztof Korycki, Mariusz Małecki, Daniel Mamcarz, Norbert Olszewski, Emil Pawłowski, Bartosz Powązka, Adrian Rapacki.


6.11.2014 r.

Drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Baraniak, Marlena Bielecka, Weronika Folwarska, Lena Gluźniewicz, Saman Hussain, Natalia Skowronek, Martyna Sosnowska, Klaudia Tolak, Zuzanna Tyszkowska, Katarzyna Wojdalska i Małgorzata Żelazowska, brała udział w Powiatowych Zawodach Koszykówki.


3.11.2014 r.

Przedstawiciele klas pierwszych uczestniczyli w finale Turnieju Wiedzy o Józefie Chełmońskim.

Zespnulloły klasowe reprezentowali: 1a - Oliwia Kobus, Patryk Szymański, Aleksandra Wawrzkiewicz; 1b - Wiktoria Chechłacz, Maria Klimkowska, Rafał Szczepaniak; 1c - Aleksandra Kolarczyk, Martyna Mirgos, Klaudia Tolak; 1d - Daniel Kania, Dominika Radziak i Emilia Tatarek. W tym roku konkurs odbywał się w formie interaktywnego quizu, w którym oprócz wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły była szybkość udzielenia poprawnej odpowiedzi. 
I miejsce zajęła klasa Id zdobywając 41 552 punkty. 


3.11.2014 r. 

Po zajęciach szkolnych, grupa gimnazjalistów wybrała się do kina na film "Miasto 44", opowiadający o losach młodych ludzi, którym przypadło wkraczać w dorosłe życie w okresie okupacji. Mimo trudnych czasów, młodzi ludzie żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się ostatni.


W październiku odbywały się konkursy przedmiotowe pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursie: geograficznym, fizycznym, historycznym, chemicznym, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego, matematycznym, polonistycznym, biologicznym i informatycznym LOGIA 15.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
-
 Aleksandra Komorowska (klasa III b)  w konkursie chemicznym,
- Piotr Pelc (klasa II d) w konkursie informatyczny LOGIA 15.


29.10.2014 r.

nullZespół Tańca Ludowego "Radlanie" został zaproszony na uroczystość Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach. Dzień był poświęcony urokom wsi mazowieckiej.
W ten klimat świetnie wpisał się nasz zespół, ukazując tańce ludowe nie tylko naszego regionu, lecz różnych regionów Polski.


28.10.2014 r.

Odbyło się drugie zebranie z rodzicami. Rodzice uczniów mieli możliwość rozmów indywidualnych z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Na spotkanie rodzice przyszli bardziej przygotowani. Wprowadzenie dziennika elektronicznego umożliwia rodzicom bieżący dostęp do ocen i frekwencji uczniów. Rodzice nie są zaskoczeni wynikami swoich pociech.
Wielu rodziców wyraziło zadowolenie z dostępu do informacji o postępach w nauce swych dzieci.


24.10.2014 r.

Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę integracyjną, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Liczna grupa szkolnej młodzieży wspaniale się bawiła pod opieką nauczycieli.


17.10.2014 r.

W Międzypowiatowym Finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Sochaczew – Kamion, naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Weronika Baraniak, Marlena Bielecka, Daria Bloch, Martyna Grabowska, Aleksandra Kolarczyk, Patrycja Kowalska, Sandra Słaba, Klaudia Tolak, Sebastian Baraniak, Adam Jackowski, Daniel Mamcarz, Kamil Mocarski, Daniel Modzelewski, Michał Siemiątkowski, Michał Zaręba.
Weronika Baraniak i Aleksandra Kolarczyk zakwalifikowały się do udziału w XV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Radom – Siedlce.


15.10.2014 r.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Amerlik, Adrian Bałut, Sebastian Baraniak, Jakub Jarosz, Bartłomiej Korbień, Sebastian Korbień, Daniel Mamcarz, Norbert Olszewski, Piotr Pelc, Adrian Rapacki, Michał Siemiątkowski, brała udział w Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej Chłopców.


14.10.2014 r.

nullUczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.
Uczniowie klas drugich postanowili sprawadzić umiejętności młodszych koleżaneki kolegów, poddając ich próbom w dziedzinie wiedzy ogólnej, sportu, umiejętności plastycznych i śpiewu. 
Pierwszoklasiści okazali się bardzo waleczni, ambitni i utalentowani. 
W
szyscy obserwowaliśmy zmagania pierwszaków, wiernie im kibicując. 
Mamy nadzieję, że zapał do nauki nie opuści naszych najmłodszych gimnazjalistów.


null

7.10.2041 r.

W Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej Dziewcząt reprezentacja naszej szkoły w składzie: Weronika Baraniak, Marlena Bielecka, Martyna Grabowska, Saman Hussain, Zofia Osiniak, Katarzyna Rylska, Martyna Sosnowska, Edyta Staszowska, Martyna Szmajdowicz, Paulina Szymańska i Natalia Świercz, zajęła II miejsce.


null

6.10.2014 r.

W Powiatowych Zawodach Sztafetowych Biegów Przełajowych udział wzięło 23 uczniów naszej szkoły.
W klasyfikacji drużynowej nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły IV miejsce.


6.10.2014 r.

nullW Zespole Szkół nr 1 w Milanówku odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Józefa Chełmońskiego.
Nasze gimnazjum reprezentowały 2 osoby. Uczennica kl. II c - Julia Kowalska zajęła I miejsce recytując wiersz Bronisławy Ostrowskiej „Żurawie”, a Aleksandra Kaźmierska - uczennica kl. II b otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza Leopolda Staffa „Krajobraz późnej już jesieni”.
Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatu Grodziskiego nastąpi w dniu 17 października.


3.10.2014 r.

Uczniowie klas pierwszych wybrali się do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim na spektakl teatralny "Zemsta" w reżyserii Zdzisława Sobocińskiego. Widowisko zostało przygotowane przez Teatr Lektur Szkolnych
z Warszawy. 


9.09.2014 r.

nullW demokratycznych wyborach, poprzedzonych kampanią wyborczą, gimnazjaliści dokonali wyboru Rady Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna samorządu. W skład rady weszli: Łukasz Kruk, Saman Hussain, Justyna Stępień, Adrian Bałut, Przemysław Sałański, Paulina Sajak, Aleksandra Wawrzkiewicz, Weronika Gajewska, Jan Kleszko, Weronika Baraniak.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została Pani Barbara Korpus.


25.09.2014 r.

nullW Powiatowych Zawodach w Biegach Indywidualnych, które odbyły się w Międzyborowie naszą szkołę reprezentowało 35 gimnazjalistów. Najlepiej pobiegła Justyna Kłosiewicz zajmując II miejsce i Daniel Modzelewski, który również zajął II miejsce. Weronika Baraniak zajęła III miejsce, Martyna Grabowska IV miejsce, Jakub Jarosz V miejsce, Klaudia Tolak i Michał Zaręba VI miejsce.
Do międzypowiatowych biegów przełajowych, zakwalifikowało się 19 uczniów.


null

14.09.2014 r.

Podczas „Dnia Szarlotki”, który w tym roku odbywał się w OSP w Skułach swoje umiejętności prezentował Zespół Tańca Ludowego „Radlanie”. W strojach łowickich wystąpili: Malwina Karolak, Weronika Klimiuk, Justyna Stępień, Patrycja Pelc, Dorota Perzyna, Paulina Sajak, Weronika Wacławek, Patrycja Wigier, Daniel Kania, Jakub Ostrowski, Wojciech Stępień, a w strojach krakowskich prezentowali się: Marzena Langa, Katarzyna Piekut, Aleksandra Reluga, Klaudia Tolak, Igor Kołaciński i Filip Stefaniak.


null

12.09.2014 r.

Zespół Tańca Ludowego „Radlanie” wystąpił na spotkaniu partnerów projektu Festiwal Smaków III, które odbyło się w Zagrodzie Ojrzanów. Młodzież wystąpiła w łowickich strojach ludowych prezentując tańce naszego regionu.


9.09.2014 r.

Odbyło się pierwsze zebranie rodziców, na którym rodzice zostali zapoznani z programem wychowawczym i programem profilaktyki. Przedstawiciel Librusa przedstawił rodzicom zasady korzystania z dziennika elektronicznego.
Na spotkaniach z wychowawcami omawiano sprawy organizacyjne oraz dokonano wyboru Oddziałowych Rad Rodziców.


null

7.09.2014 r.

Zespół Tańca Ludowego „Radlanie” w składzie: Patrycja Chmielewska, Weronika Fliśnik, Malwina Karolak, Weronika Klimiuk, Aleksandra Komorowska, Paulina Kunc, Patrycja Pelc, Paulina Sajak, Justyna Stępień, Weronika Wacławek, Patrycja Wigier, Jakub Ostrowski wystąpili na corocznym "Święcie Chleba" w Domu Kultury w Żabiej Woli.


1.09.2014 r.

nullW roku szkolnym 2014/2015 naukę rozpoczęło 254 uczniów. Utworzono 4 oddziały klas pierwszych, do których będzie uczęszczało 85 uczniów. Naukę kontynuuje w klasach drugich 88, a w klasach trzecich 81 gimnazjalistów.

Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie spotkali się
z wychowawcami klas.